English Česky
EVA
Eva
... Lektoři
eva1

Eva Sedláková

Na mé, nyní již patnáctileté, cestě jógou mne provázeli vynikající učitelé, kterým vděčím za vedení v jógových začátcích, sdílení mnoha zkušeností a inspiraci v hledání vlastní cesty. Po praktikování dynamické Ashtangy a Prana Vasha jógy jsem postupně našla své místo v klasické hatha józe.

Jsem cvičitelkou jógy s licencí „A“ se specializací na jógovou terapii. Absolvovala jsem tříleté studium jógy na FTVS Univerzity Karlovy, kde jsem měla možnost studovat i indickou filosofii stejně tak jako základy ájurvédy. Pod vedením Dr. Jiřího Čumpelíka jsem se v průběhu celého studia seznámila s hatha jógou a jógovou terapií, která si mne zcela získala a které jsem se začala intenzivně věnovat. Svému učiteli děkuji za důvěru, laskavost a trpělivost při nezištném předávání obrovských zkušeností s praxí jógy. Účastním se dál pravidelných seminářů věnovaných napřimování páteře, pránajámě a propojení jógy s poznatky kineziologie.

Jóga je dnes mou součástí a je mně návodem k nikdy nekončícímu sebepoznávání. Přináší do mého života klid a vyrovnání, větší citlivost k sobě i okolnímu světu. Zároveň mi dává možnost setkávat se úžasnými lidmi, které bych jinak neměla to štěstí potkat.

Cvičení vychází z hathajógy, je klidné, jemné a neobsahuje náročné dynamické přechody. V hodinách se snažíme o propojení poznatků vývojové kineziologie (postupné nalézání vrozeného vzpřimovacího programu, využívání spolupráce svalových řetězců) a klasického jógového cvičení.

Během lekcí se snažím o to, aby všichni, kdo chtějí, porozuměli základům. Bez postupného nalézání vnitřních opor, pochopení principu pohybu, zapojení mysli, koncentrace a koordinace svalů, budeme v ásanách vždycky "plavat", "chytat" rovnováhu "ze vzduchu", budeme pokrouceni a nebudeme napřímeni. A bez napřímení páteře zase nemůže dojít k proudění prány. Pokud najdeme ve svém vlastním těle vnitřní opory, pochopíme, proč se hýbeme, jak se hýbeme a můžeme naše léty získané pohybové stereotypy poopravit a tím se třeba zbavit některých neduhů, které nás trápí. Na lekcích se (doufám) všichni cítíme příjemně, uvolněně a společně (i když každý zvlášť) necháváme jednoduché pozice, aby se staly.

Jóga přináší do našeho života klid, působí rehabilitačně a při pravidelném opakování pozic napravuje držení těla. Účast na lekcích není závislá na fyzických schopnostech či omezeních. Lekce se snažím vést tak, aby byly přístupné i těm, kteří nemají s jógou zkušenost. Cvičení je vhodné i pro seniory.

Těším se na Vás.


Eva

PŘIJÍMÁME POUKAZY A KARTY

Přijímáme poukazy Ticket Multi Přijímáme poukazy Ticket Sport&Kultura Přijímáme poukazy Ticket Darkový   Přijímáme poukazy Relax Pass, Flexi Pass a Dárkový Pass Přijímáme poukazy Fokus Pass

Přijímáme poukazy Unišek a Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+ Přijímáme poukazy Unišek+FKSP Přijímáme poukazy Cadhoc

Přijímáme karty Benefity   Přijímáme karty MultiSport

Přijímáme karty BenefitPlus

PARTNEŘI

Dárek k promoci
Serghei Vlasenco

Lingua nostra

ENGLISHstay

ViletStavby
Kudyznudy.cz - tipy na výlet


www.tsvoila.cz © 2019 | Designed by Jan Svitlík

Poslední aktualizace: 13.3.2020
TOPlist